טיפול בחרדות באמנות

תוכן עניינים

תוכן עניינים

חרדה היא רגש נפוץ, שיכול להיגרם מכמה סיבות,כמו לחץ, טראומה, או בעיות רפואיות. חרדה יכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים, לגרום לכאבים פיזיים וקשיים רגשיים כמו עצבנות, דפיקות לב מואצות, הזעה, וקשיי שינה. ישנם מקרים בהם החרדה לא מווסתת ומקשה על ההתנהלות ורצף החיים ולכן מאוד חשוב לטפל בה. כיום יש דרכים רבות לטיפול בחרדה, אחת מהן היא טיפול באמנות.

 

טיפול באומנות

רוצים להתייעץ איתי או לקבל עוד מידע, מזמינה אתכם לשלוח לי הודעה ואחזור אליכם בשמחה

כיצד טיפול באמנות יכול לעזור לחרדות

טיפול באמנות זוהי שיטת טיפול בפסיכותרפיה בה משתמשים באמנות כמו: ציור, פיסול, כתיבה, דרמה ומוסיקה, כדי לסייע למטופלים להתמודד עם קשיים רגשיים. טיפול באמנות יכול להיות יעיל לטיפול בחרדות בכמה דרכים:

  • הבעה יצירתית של רגשות: מאפשר למטופלים להביע את רגשותיהם בצורה לא מילולית, באמצעות חומרים וטכניקות אומנותיות.
    שיפור מודעות עצמית: עוזר למטופלים להיות מודעים יותר לרגשות ולמחשבות שלהם, להבין את מקור החרדה.
  • פיתוח מיומנויות התמודדות עם מצבי לחץ וחרדה.
    עבודה עם חומרים שונים מאוד מרגיעה ונותנת אמצעי לויסות החרדה.
  • מוזיקה: יכולה לעזור למטופלים להירגע ולהפחית מתח.
  • דרמה: בעזרת טכניקות משחק, ניתן להיכנס פנימה להתמודד עם הקושי שמציף וגורם לחרדה.
  • כתיבה אינטואיטיבית והבעת הקושי על ידי מילים.

יתרונות טיפל באמנות

האמנות מאפשרת דרך נוספת לביטוי רגשות, לעיתים יש קושי לבטא את החרדה באופן מילולי ובצורה מווסתת. האומנות עוזרת לווסת את הרגש, להירגע ולהבין דברים עמוקים.בעזרת המטפל ניתן להבין את מקור החרדה ולקבל כלים לוויסות והתמודדות איתה.
הרבה אנשים מחזיקים בדעה שכדי לעבור תהליך של טיפול באמנות כדאי לדעת לצייר, זוהי דעה מאוד נפוצה שחשוב לי להסביר – אין צורך להיות אמן או לדעת לצייר כדי לעבור טיפול באמנות. במהלך הטיפול אין חשיבות ליופי היצירה, אלא לחומר ולמה שנוצר, על ידי כך ניתן להבין לעומק דברים ולבטא את החרדה בדרך נוספת לביטוי המילולי

איך בוחרים מטפל באמנות

טיפול באמנות יכול להתאים למגוון רחב של אנשים בגילאים שונים וברמות שונות של חומרת החרדה. עם זאת, חשוב לעבוד עם מטפל ריגשי מוסמך בטיפול באמנות, כדי לוודא שהטיפול מתאים לצרכים של המטופל.
לפני בחירת המטפל, כדאי לקרא על השיטות השונות שיש לטיפול בחרדה. לאחר בחירת השיטה המתאימה , כדאי להתייעץ עם קרובים שיכולים להמליץ על מטפל, או לחפש באינטרנט בקבוצות שמיועדות לכך. כדאי מאוד לשוחח בטלפון עם המטפל לשאול שאלות, לברר עלויות וכמובן לוודא שזהו מטפל מוסמך עם תעודות וניסיון.

לתכנים נוספים ניתן להיכנס למגוון הפלטפורמות >> לינק

 

לימור רחמים

תרפיסטית באומנויות

מטפלת CBT- טיפול התנהגותי קוגנטיבי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email